Projektas „Visiems kartu labai smagu“

Rugpjūčio  14 – 18 dienomis Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centras organizavo ir įgyvendino projektą „Visiems kartu labai smagu“, finansuojamą  Kelmės rajono savivaldybės lėšomis kurio tikslas – stiprinti socialiai remtinų, gyvenančių socialinės rizikos  ir mažas pajamas gaunančiose šeimose vaikų prasmingą edukacinio ir pažintinio pobūdžio vasaros poilsį ir užimtumą, ugdyti vaikų psichologinį atsparumą neigiamiems reiškiniams, sustiprinti vaikų bendravimo kompetenciją.

Visą savaitę vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: kūrybinėse dirbtuvėlėse –  kurių metu kartu su meistre Toma Ščeponavičiene gamino muilo gaminius, su KAV KAV Vaikučiais, vaikai piešė ant veidelių įvairius gyvūnus, princeses, superherojų veidukus.  Kelmės gerovės centro darbuotoja Irena Biliuvienė vedė meninę – edukacinę veikla. ,,Spalvotas puodelis‘‘, kurio metu dekoravo porceliano puodelius  įvairia technika.

Visi kartu dalyvavome sveikatingumo praktikės – trenerės Rasos Kazimieraitienės Padvarninkų kaime organizuotame edukaciniame – terapiniame užsiėmime „Vasaros žolynų grožis“. Tai lėtas buvimas ir ėjimas miške įrengtu basų kojų taku, sutelkiant dėmesį į visus penkis pojūčius, susiliejant su gamta, pasisemiant iš jos ramybės ir stiprybės, pasineriant į miško atmosferą. Taip pat vyko garsų terapija, kurios metu sakralinių instrumentų garsai švelniai ,,masažavo“ viso kūno ląsteles.

Gerai nusiteikusiems stovyklautojams, netrūko ir  iššūkių, įvairių aktyvių užduočių kartu su Lietuvos kariuomenės 6-ios rinktinės 605 kuopos kariais. Po aktyvios veiklos kariškiai, kartu su savanoriu Grantu Andruliu, vaikus vaišino išvirta kareiviška koše.                                                

Stovyklos pabaigą vainikavo  „Rojaus vaikams“ asociacijos putų šou ir šokiais disko ritmu, bei savanorių KKC Lupikų skyriaus renginių organizatorės Vaidos Gecienės  ir Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro socialinės darbuotojos Žydrūnės Paulauskienės apdovanojimai.

Štai taip jaukiai ir šiltai užbaigėme „Visiems kartu labai smagu“ stovyklą. Per šias penkias,  veiklų kupinas dienas, vaikai ne tik papildė žinių bagažą, bet ir įrodė sau, kad yra talentingi bei jų kūrybingumui nėra ribų.

Informaciją ir nuotraukas pateikė projekto vadovė Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro socialinė darbuotoja Lijana Andrulienė