Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena

Visame pasaulyje  ir Lietuvoje gegužės 25-ąją minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Dingę be žinios vaikai, tai kiekvienos šalies socialinis ir ekonominis reiškinys.

Šią dieną minint į Centro vidinį kiemelį susirinko čia gyvenančios mamos su vaikais. Vaikams piešiant  piešinius ant asfalto ir popieriuje, darbuotojos kalbėjosi su mamomis apie vaikus, kurie yra dingę be žinios ir kaip būtų galima juos apsaugoti nuo tykančių pavojų.

Mamoms buvo suteikta informacija apie telefono 116000 liniją, kuria naudojasi 32 šalys, vykdydamos dingusių vaikų paieškas. Lietuvoje ši linija veikia nuo 2014 metų vasario 10 dienos. Kalbant su mamomis  apie dingusių vaikų paieškos būdus buvo paminėta ir 2018 metais Lietuvoje įdiegta priemonė ieškant dingusių vaikų  – „Amber Alert“ sistema, kuri veikia socialiniame tinkle „Facebook“.  Apie šiuos paieškos būdus mamos dar nebuvo girdėjusios.

Visi kartu aptarę šios dienos prasmę supratome, kad rūpestis vieni kitais reikalingas nuolat.

Kartu praleistas laikas buvo  naudingas  mamoms ir  smagus vaikams, kurie džiaugėsi švelniais apsikabinimais bei jiems rodomu dėmesiu.