Joninių šventė

Joninės arba Jonai yra senovinė lietuvių šventė, kuri švenčiama birželio 24–25 dienomis. Ši šventė susijusi su saulėgrįža. Joninės yra viena iš seniausių lietuvių tradicijų, kurių šaknys siekia pagoniškąjį laikotarpį. Šventės metu būdavo statomi dideli laužai, kuriuos lietuviai vadindavo Joninėmis arba Joninės laužais. Prie laužo buvo kviečiami kaimynai ir artimiausi draugai.

Viena iš svarbiausių Joninių tradicijų buvo gėlių vainikų pynimas ir jų dėjimas ant vandens. Tai buvo daroma siekiant apsiginti nuo blogio ir nelaimių, taip pat tam, kad būtų padėkota už gautas gyvenimo dovanas.

Nors šiuolaikinėje visuomenėje Joninės retai kur švenčiamos  kaip senovėje, mūsų Krizių centro gyventojai, pasitarę su darbuotojais, nusprendė suorganizuoti vainikų pynimą ir jų leidimą į vandenį. Visi dideli ir maži draugiškai rinko lauko gėles, pynė vainikus, leido juos  į vandenį tekančiame upelyje. Pindami vainikus diskutavo, kokia  graži mūsų Lietuvos gamta, kurią reikia saugoti, mylėti, o svarbiausia nešiukšlinti. Prie sukurto laužo visi kartu linksminosi, kepė šašlykus, dešreles, vaišinosi kitomis vaišėmis.

Joninių šventinė diena buvo pilna įspūdžių, gyventojai ne tik patyrė bendruomenės dvasią, bet ir prisilietė prie išnykstančių senovės tradicijų.